V Česku umožňují vklady peněz do vzácných a převážně francouzských vín dva fondy kvalifikovaných investorů. Minimální investice je milion korun.

Jsou natolik žádaná, že na jejich nákup se stojí fronty. Atraktivita investičních vín se odvíjí od silně omezené nabídky, neboť rozloha vinic, na kterých se pěstují, je okleštěná, i od prostého faktu, že v čase jich už jen ubývá. Majetní labužníci či znalci je prostě vypijí. V Česku se na vklady do investičních vín specializují dva fondy: Wine Management a Wine Investment Partners. Minimální vklad do obou fondů kvalifikovaných investorů je milion korun, tak to stanoví zákon. "Investičních vín se vyrobí pouhé desetiny procenta celkového výstavu," vysvětluje vzácnost komodity Martin Nejedlý, znalec vína a spolumajitel fondu Wine Management. Ten se specializuje především na investice do produkce z francouzského regionu Burgundsko. "To je svatý grál investora," je přesvědčen Nejedlý. "Je to to nejlepší na trhu, má fanatické sběratele a je ho málo."

Francouzi těží ze starobylé klasifikace

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.