Práce sekretářky je většinou jen na pár let. Ne ani tak kvůli vzhledu, spíš kvůli tomu, že když je asistentka schopná, chce profesně růst. To tvrdí Kristýna Stoklásková, která sama na svých zkušenostech na pozici sekretářky postavila před čtyřmi lety vlastní byznys. Zahrnuje jak rozvoj a koučování asistentek, tak i sekretářky pro firmy hledá − v agentuře Šéfův svět. "Mít asistentku na dožití je nesmysl. Aby byly pravou rukou šéfa, musí se vzdělávat − prostě nějakým způsobem trénovat hlavu. Ideální je, když po pár letech ve firmě pokračují v nové roli."

Říkáte, že při výběru asistentky je důležitá především chemie. Jak je to se vzhledem? Dostáváte požadavky na to, jak mají sekretářky vypadat?

Stává se to. A když mi šéf řekne, že chce blondýnu, hledám blondýnu. Ale na vzhledu by záležet nemělo. Sama ovšem musím říct, že i na mě působí lépe, když mě ve firmě na recepci vítá reprezentativní žena.

Jak je to s požadavky na věk?

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.