Dochází k rozvolňování mimořádných opatření přijatých v souvislosti s koronavirem. Jaký to bude mít vliv na váš byznys?


Na co se vy osobně v souvislosti s rozvolněním opatření nejvíce těšíte?

Rozvolňování mimořádných opatření

Stanislav Petříček
Stanislav Petříček
zakladatel bistRAWveg, popularizátor zdravého životního stylu pro manažery, spolumajitel společnosti TP Consulting
Pro každého jednotlivce určitě pozitivní, svoboda. Pro firmy v automotive je to otázka zakázek. Alfa&omega je šrotovné. Všechno ostatní jsou pohádky. Ve zdravé stravě, myšleno náš bistRAWveg záleží na tom, zda lidé pochopí že jejich osobní imunita je základ. Ne davová rouška.
Petr Vaněrka
Petr Vaněrka
generální ředitel sítě stavebnin PRO-DOMA
Náš byznys si vede dobře s ohledem na opatření, kterým se podřizujeme. Vliv rozvolňování spočívá zejména ve zvýšení akceschopnosti a nastartování cesty k tržnímu podnikání. Každé uvolnění se promítá nejen do faktických a technických rovin, ale především do těch smyslových a provokuje v kladném slova smyslu optimističtější náladu. Osobně se těším na období, kdy se po uvolnění opatření nadechnou ostatní obory, protože to přinese celkové uvolnění atmosféry napříč trhem a ekonomikou, která nyní trpí. Deprese svírající jiné obory bude postupně odeznívat a to přinese profit celému hospodářství.
Miroslav Jandečka
Miroslav Jandečka
řídící partner, poradenská společnost BDO
Na nás samotné rozvolňování moc vliv mít nebude, naučili jsme se pracovat, někdy i lépe s pomocí home office a k tomu skvělých technologií. Samozřejmě budeme hledat cesty, jak pomoci našim klientům v překonání někdy opravdu těžko řešitelných situací.
Na své lidi, jsou skvělí:-)
Asi naivně na to, že se naše vláda přestane chválit a začne profesionálně řešit dlouhodobý stav práce s rizikem opětovného rozšíření nákazy. Nelze nechat všechny doma sedět a posílat jim tištěné peníze.
Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners
Pokud rozvolňovaní vede k většímu optimismu všech, je to určitě dobré i pro business. Nicméně bude trvat dlouho než se vrátíme k růstu a hospodářským výsledkům 2019.
A osobně: mým největším přáním je znovuuvolnění hranic v Evropě, ale to bude ještě trvat
Magdalena Souček
Magdalena Souček
vedoucí partnerka EY v České republice
Osobně se nejvíce těším, až se opět v kanceláři uvidím s kolegy a pracovní den znovu získá svůj lidský element. Pandemie Covid-19 nám ukázala, jakou podobu bude mít interakce s kolegy a obchodními partnery do budoucna. Zjistili jsme, že nás čeká spousta technologických změn a zrychlení díky digitální transformaci firemních procesů. Avšak jisté je, že se věci nevrátí do starých kolejí a nastane „nový normál“. Nehledě na benefity, které dnešní doba v oblasti moderních technologií přináší, setkání s klienty tváří v tvář stále považuji za velmi důležitý aspekt v byznysu.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Lze čekat, že se změní struktura prodávaných bytů. Zájem bude pouze o ty nejlevnější s cenou do 85 tisíc Kč/m2, naopak předražené rádobyluxusní byty s cenou přesahující 110 tisíc Kč/m2 budou dlouhodobě neprodejné. Nejvíce se těšíme na návštěvníky naší zoo v Táboře, kterou jsme mohli po mnohatýdenním nuceném uzavření opět otevřít. Kromě našich zvířat si zájemci opět užijí i speciální zážitkové programy. Vyzkouší si práci ošetřovatele a mohou přenocovat v zoo obklopení exotickými zvířaty.
Tomáš Prajzler
Tomáš Prajzler
Regionální ředitel Talentor Advanced Search
Přímý vliv to na náš business zatím nemá. Těším se na to, že se snad změní sentiment a přestaneme současnost vnímat jako nějakou zombie apokalypsu. Teprve potom může dojít ke skutečnému uzdravování ekonomiky.
Martin Borl
Martin Borl
výkonný ředitel James Cook Languages
Podařilo se nám celkem značnou část výuky přesunout do on-line prostředí, za což patří obrovský dík kolegům, lektorům i našim vstřícným zákazníkům. Při rozvolňování opatření budeme řešit, kdo a kdy se bude chtít vrátit ke klasické prezenční výuce a kdo zůstane u on-line výuky s lektorem, která si získala značnou oblibu. Pro nás bude nicméně podstatné, zda budou firmy i nadále vnímat vzdělávání zaměstnanců jako investici, která jim zajišťuje konkurenční výhodu, a budou jej podporovat. Osobně se těším na přechod z krizového řízení firmy zpět k práci na jejím dalším rozvoji.
Jakub Brandalík
Jakub Brandalík
ředitel společností Lightway a Wirtuuu
Těším se na normální režim byznysu, který vzniká mezi dvěma a více lidmi, když se potkají bez roušek a dohodnou osobně obchod.
Těším se na to, že naši zaměstnanci přestanou být hysteričtí a přijdou normálně do práce.
Těším se na normální výrobu, a že produkce našich křišťálových světlovodů zase začne stoupat.
Jiří Machálek
Jiří Machálek
ředitel společnosti West Media
DinoParky jsou připravené přivítat své zvědavé návštěvníky. Těšíme se, až budeme moci předvézt vše, co jsme v zimní přestávce připravili za novinky.
Jiří Hlavatý
Jiří Hlavatý
generální ředitel a majitel textilní společnosti Juta
Pro Jutu žádný zásadní vliv. V ČR a SR jsou nám zákazníci věrní, přibývají a jsou s námi solidární, děkujeme jim. O ČR a o budoucnosti Juty s 86 % exportem, se rozhodne za našimi hranicemi, o nás hlavně v západní Evropě. Jediné Německo díky masívní podpoře průmyslovým podnikům funguje slušně, ale to je málo. Pokud se západ nevrátí rychle do obvyklé kondice my s tím nic nezmůžeme. Znovu obsadit zakázkami naše nepřetržité provozy a plně využít výrobní stroje bude trvat roky a zda se nám to vůbec podaří nevíme. Propad z loňských 7,7 miliardy Kč obratu bude velký.
Těším se na cesty za byznysem.
Karolína Topolová
Karolína Topolová
generální ředitelka AAA Auto
Měli jsme to štěstí být prakticky v první vlně, takže již máme za sebou téměř tři týdny návratu k běžnému byznysu.Věřím, že lidé v době koronavirové krize poznali, o kolik bezpečnější je cestování osobním vozem, než hromadnou dopravou. To je faktor, který by mohl přispět k obnově dřívějšího objemu prodejů. Osobně budu ráda, až se budou moci vrátit do školy děti, včetně mojí dcery a až začnou fungovat běžné služby či kina. Ale nejvíce se samozřejmě těším na odložení roušky. Doufejme, že to bude možné co nejdříve, ale nesmí to být spojeno s žádnými riziky pro zdraví lidí.
Jan Volšík
Jan Volšík
obchodní ředitel Preciosa Lighting
Ve společnosti Preciosa Lighting vítáme postupné uvolňování opatření, pro nás je důležité především otevírání hranic a uvolňování opatření v zahraničí kvůli tomu, že se drtivá většina našich projektů realizuje v zahraničí. Z pohledu domácích aktivit je pro nás důležitý postupný návrat k běžnému životu. Souvisí s tím zvýšený zájem zákazníků o náš Flag Ship Store v Rytířské ulici v Praze.
Jaroslav Řasa
Jaroslav Řasa
zakladatel ABRA Software
Firmám dodáváme informační systémy, e-shopy a software pro automatizaci práce lidí. Z velké části dodáváme na dálku, přesto jsou věci, které se zákazníkem potřebujete probrat přímo ve firmě. To teď bude snazší. Osobně se těším na svobodu cestování a čerstvý vývar v restauraci :-).
Šárka Litvinová
Šárka Litvinová
spolumajitelka společnosti Asiana
Dokud se neuvolní cestování mezi státy všemi směry, tak rozvolňování uvnitř hranic jednotlivých států je pro naši práci bezvýznamné.
Těším se na to, že uvidím všechny své kolegy naživo, ne jen přes monitor.....
Související