Zpomalení globálního oteplování vyžaduje podle ekologů i politiků dalekosáhlou změnu životního stylu. Novým trendem je i elektromobilita, která má v příštích desetiletích omezit produkci nejvíce obávaného skleníkového plynu, oxidu uhličitého. Přechod na auta s elektrickým pohonem ovšem nepředstavuje zásadní změnu jen pro motoristy, ale také pro celý automobilový průmysl. O vážnou věc proto jde také v Česku: domácí závody loni vyrobily skoro 1,5 milionu vozů, spolu s výrobci automobilových součástek zajišťují třetinu exportu a ve hře je tak nejméně 200 tisíc pracovních míst. Elektromobily jsou konstrukčně jednodušší a k jejich výrobě není potřeba tolik práce − elektromotor je složen z méně součástek než motor spalovací, jednodušší je převodovka a zcela odpadá výfuková soustava s katalyzátorem či filtrem.

Zatím jste si přečetli méně než 5 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.