Nobelova cena se neuděluje in memoriam. Pro mnoho vědců, kteří učinili velké a důležité objevy, je to často tak trochu závod s časem. Vzpomene si na ně s nejuznávanějším vědeckým oceněním Nobelův výbor dříve, než odejdou z tohoto světa?

Zdravotní stav mohl při rozhodování hrát roli v roce 2011, kdy Nobelovu cenu dostal za objevy v imunologii Ralph Steinman. Americký vědec kanadského původu se téměř čtyři roky léčil s rakovinou slinivky, tedy nemocí, která má velmi špatnou prognózu.

Ale stejně to Nobelův výbor nestihl, lépe řečeno stihl, ale uvedl sám sebe do poněkud ožehavé situace. Steinman zemřel v pátek 30. září, noví laureáti Nobelovy ceny za lékařství − Steinman získal půlku ceny, o druhou polovinu se dělili další dva vědci − byli oznámeni v pondělí 3. října. Stejně jako Steinmanovo úmrtí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.