Ekonom se rozhodl hledat výnos na burze. Vybrali jsme konkrétní akciové tituly pro hypotetické portfolio v hodnotě za necelý čtvrt milion korun.

Stejně jako v jiných oborech platí i při investování, že pestrost pomáhá. Jen se pro to používá nelibozvučný cizojazyčný výraz diverzifikace. Ve skutečnosti jde ale o rozložení sázek na několik karet, nikoli pouze na jednu.

Ukázkou jsou výsledky portfolia týdeníku Ekonom v posledních týdnech. Zatímco celkový výnos se nezměnil, tržní hodnoty jednotlivých titulů ano. Nečekané odchody několika vysoce postavených manažerů z vedení Facebooku vystrašily trh. Hodnota firmy klesla během týdne takřka o sedm procent. Na ocenění portfolia Ekonomu se to ovšem neprojevilo. Ztráty Facebooku vyhladil Amazon, který se vzpamatoval z dřívějších prodělků.

Ještě na vás čeká 50 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.