Rok 2019 rozhodně nezačne žádnou velkou revolucí v podnikání. Ale ta bude každopádně za dveřmi. Ještě v příštím roce, ale spíše až o rok později, asi vejdou v platnost mnohé dnes již známé záměry.

Mohla by konečně začít platit odkládaná třetí a čtvrtá fáze elektronické evidence tržeb. Chystají se změny v dani z příjmu v případě výpůjčních výdajů. Pro pre­miéra Andreje Babiše je trvalkou snížení daně z přidané hodnoty u točeného piva a některých služeb. Poslanci se také dost možná pokusí o docela velkou změnu zákoníku práce. Velké úpravy se chystají i v insolvenčním a stavebním zákoně, který domácí podnikatelé tak často kritizují.

Další fáze EET

Stále není vyloučené, že v průběhu roku 2019 začne platit elektronická evidence tržeb pro podnikatele ze třetí vlny (svobodná povolání, například lékaři, právníci, účetní) a čtvrté vlny (řemeslníci, výrobní činnost apod.). Novela počítá současně s tím, že by se mohly evidovat tržby u nejmenších podnikatelů prostřednictvím bloku účtenek s unikátním kódem. Zatím ale není stanovena výše ročních příjmů, do níž by se nemuselo evidovat elektronicky. Počítá se rovněž s výjimkou pro zrakově postižené a platby ze zahraničí. EET se také nebude týkat předplacených telefonních karet, plateb za letenky či tržeb z hazardních her

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.