Většina lidí by odmítla doprovázet podnikatele Ondřeje Dědinu na jeho cestách. To, že hledá takzvaně neprofláknutá nebo turisticky nezajímavá místa, je lákavé. Ale on jde do extrémů. Dere se neprostupnou krajinou v doprovodu komárů a je šťastný.

"Stačí mi, když někdo řekne, že to tam vypadá neosídleně, a já se nadchnu," přiznává člen představenstva české IT firmy Mibcon. "Mám rád divoká opravdová místa. Turisté z mého pohledu krásu těchto území devastují."

Nedávno se vrátil z Gruzie, kde se ve volném terénu věnoval skialpinismu. Plány tamních lidí na výstavbu lyžařských lanovek a ubytovacích kapacit ho ubezpečily, že výpravu stihl v nejvyšší čas. S partou podobně smýšlejících lidí aktuálně fandí zemím, které nazývají "sekce stán" − Kyrgyzstán, Turkmenistán, Uzbekistán, Tádžikistán a podobně.

Služebně se Dědina pohybuje především v evropských metropolích. Soukromě vyráží tak šestkrát do roka na delší cesty jednak do už vzpomínané divočiny, ale i na civilizovanější místa s manželkou. Osamělé výpravy jsou výjimkou, trvají maximálně víkend, protože ho nebaví být sám. "To jen když si potřebuji vyčistit hlavu. Nedávno jsem byl v Doupovských horách a přespal tam pod širákem."

Kamčatka: Medvědi se u jezer pasou na lososech

jarvis_5abb8048498e8f145358dbc2.jpeg
Foto: Archiv Ondřeje Dědiny

Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.