Nikdo se neodvážil za 25 let udělat důchodovou reformu, tvrdí Andrej Babiš a jedním dechem dodává, že on ji prostě zvládne. Odmysleme nyní fakt, že opět nemluví pravdu − právě i hlasy Babišových podřízených v hnutí ANO přispěly ke zrušení reformy penzí, kterou schválil Nečasův kabinet v roce 2011. To ale není hlavní problém.

Přístup Andreje Babiše zaráží z jiných důvodů. Zaprvé, jak ukázal propadák pokusu o reformu Nečasovy vlády, není rozumné změny v důchodech protlačit parlamentem silou, bez dohody s opozicí. Jde o zásadní krok, který bude ovlivňovat životy lidí desítky let, a proto by se na změnách měla shodnout pokud možno co největší část politické reprezentace.

Andrej Babiš ovšem celou věc naopak povýšil na novou úroveň. Pod heslem "makáme" se do vymýšlení reformy penzí chce pouštět v době, kdy jeho vláda nejenže nemá většinu, ale dokonce vládne v demisi, bez důvěry. Neměla by vymýšlet zásadní kroky a opatření s dalekosáhlými následky, jako jsou změny v penzích, už vůbec ne.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.