Je neuvěřitelné, jaká hysterie se rozpoutala kolem aut s dieselovými motory. A to v době, kdy nové diesely, takzvané Euro šestky (Euro 6), jsou prakticky stejně čisté jako benzinové motory. A světe, div se, zřejmě i čistší než elektrická auta poháněná proudem, který není vyrobený z obnovitelných zdrojů. Jako třeba v Polsku a Německu, kde se hodně elektřiny vyrábí spalováním uhlí a fosilních paliv. A to nemluvím o Číně.

V Německu a dalších zemích se kupí neprodaná nová auta s dieselovými motory splňující nejpřísnější normy Euro 6 jenom proto, že se lidé bojí, aby pro tyto vozy nezačal za několik měsíců či let platit zákaz vjezdu do velkých měst, měst a vesnic vůbec. Nebo i na dálnice. Důvodem je to, že se ozvali politici z Paříže, Lyonu, Štrasburku a jiných měst, Prahu nevyjímaje. Takový krok není nic jiného než politický oportunismus. A je tu nebezpečí, že lidé si kvůli obavám tyto nové vozy opravdu nekoupí. Přitom víme, že auta poháněná dieselovými motory mají asi o 20 procent nižší emise CO? než auta benzinová a také než elektroauta, pohání-li je elektřina z fosilních paliv.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.