Od Antarktidy se odlamuje ledovec, jaký svět ještě neviděl, a nepochybně způsobí nějakou katastrofu. Jen se autoři těch zpráv zatím neshodli, jaká to bude. Momentálně vede změna směru mořských proudů (co se stane pak, snad ani nechtějte vědět) nebo vzestup mořské hladiny. S více či méně podprahovým sdělením, že globální oteplování postoupilo a lidstvo ohříváním planety udělalo další krok ke své záhubě.

Ve skutečnosti je jedinou katastrofou krátká paměť společnosti, která si říká informační, protože stejné zprávy přicházejí skoro pravidelně. Jen tak namátkou: roku 2003 to byl ledovec větší než Jamajka, 2010 větší než Lucembursko… Prvním svědkem odlamování obrovských kusů šelfového ledovce byl už Amundsen.

Ještě na vás čeká 50 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.