Islamismus je nebezpečná záležitost, neméně nebezpeční jsou ale ti, kdo ho záměrně zaměňují s islámem. I bez bomb dělají totéž, nahánějí lidi do znepřátelených stád. Jeden z jejich argumentů pro "jejich" stádo má vytvořit pocit nadřazenosti: "ti druzí" počítají teprve rok 1438, žijí ještě ve středověku. Jednoduché a snadno zapamatovatelné − a být členem stáda, které je jaksi od přírody lepší, dělá divy. To věděl už Adolf Hitler. Konce známe.

V případě letopočtu je to ještě ke všemu trapné, protože ve skutečnosti "naše" stádo usvědčuje z nedovzdělanosti. Islámská věda kvetla v době, kdy se u nás ještě žilo v zemljankách (jen tak namátkou: Muhammad ibn Músá al-Chórezmí, zakladatel moderní algebry − což je jedno z mnoha arabských slov v našem slovníku −, řešil kvadratické rovnice v 9. století a ještě o nějaké to století později byli křižáci u vytržení z toho, že se Arabové myjí). Stejně hloupé je poukazování na násilnické pasáže v Koránu, protože ve Starém zákoně je jich také dost, a přesto většina křesťanů a Židů jinověrce nemorduje.

Zatím jste si přečetli 70 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.