O hypotékách již bylo zdánlivě všechno řečeno. Není to pravda. Věděli jste například, že je možné vyjednat si mnohem výhodnější podmínky v pobočce v regionu, kde zrovna "honí" firemní cíle?

Jak takovou pobočku poznat? Finanční poradci se tváří, že je to jejich "know-how". Jejich zástupci totiž bývají − nebo se tak tváří − s bankéři jedna ruka. Ve skutečnosti je to mnohem prostší: mimo Prahu, kde se staví nejvíc, bývají hypotéky často výhodnější. Jde jen o to zjistit, která banka a kde má zrovna "akci". Pro mnohé přitom může být překvapivý už fakt, že je vůbec možné jít pro hypotéku mimo své bydliště či místo budoucího bydlení.

Nemilé překvapení také může čekat na ty, kteří chtějí stavět sami. Banky totiž jaksi zamlčují, že ve skutečnosti milují králíky. Lidi, kteří kupují kotce, pardon, byty ve velkých bytových projektech. Kdo chce stavět sám, je minimálně podezřelý. A kdo chce dokonce moderní dřevostavbu, musí často nejdřív platit sám. Mnohé banky podezřelý experiment předem neproplácejí.

A pak že je o hypotékách vše známo.

Související