Na konci 90. let patřil Richard Sabol do první velké vlny mladých Slováků, kteří zamířili na vysokou školu k západním sousedům. "Do té doby se o možnosti studovat v Česku v mém okolí nemluvilo. Že tam pro Slováky platí stejné podmínky, jsem se dozvěděl náhodou od známé," vzpomíná rodák z Prešova, který vystudoval medicínu na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze. S výjimkou pobytu na zahraničních studijních stážích žije v Česku už sedmnáctý rok a v současnosti pracuje na gynekologicko-porodnickém oddělení příbramské nemocnice.

"Uvažoval jsem o odchodu do Německa, dostal jsem ale odtud ohlasy, které mě úplně nepřesvědčily. Peníze pro mě nejsou ten hlavní důvod k odchodu. Navíc jsem se v Čechách zapracoval a tak nějak sociálně zakotvil," říká.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.