Když se řekne "asteroid", vybaví se většině lidí nejspíš některý z katastrofických filmů o hrdinech odvracejících zkázu z vesmíru. Nebezpečná tělesa ale mohou být i předmětem podnikání a nadějí pro časy, kdy na Zemi dojdou vzácné kovy. První firmy plánující těžbu surovin na asteroidech už existují.

"Jde nám o to, rozjet ve vesmíru skutečné podnikání. Silný ekonomický motor posléze otevře kosmický prostor i pro ostatní odvětví," tvrdí Chris Lewicki, prezident firmy Planetary Resources Corp. "Vše se zrychluje, takže i využívání surovin z vesmíru přijde mnohem dřív, než si dnes většina lidí myslí. Předpokládám, že realitou se to stane v první polovině 20. let tohoto století."

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.