Minimální sociální pojištění tento rok přelezlo dvoutisícovou hranici, zdravotnímu se to podaří asi příští rok. Ač si v Česku dvě dekády hrajeme na to, že jde o pojištění, všichni víme, že to žádná pojistka na stáří a nemoc není. Je to daň, která už ani nedokáže pokrýt veškeré výdaje obou sociálních systémů.

Na pojištění se bohužel dvě dekády koukalo jen ze strany důchodů a zdra­votního systému. Proto se neustále zvyšovalo. Ale na pojištění je třeba se dívat také jako na veledůležitý vedlejší náklad práce. Protože není automaticky možné kasírovat pojištění, když je práce tak drahá, že už ji nikdo ani nenabízí a nuznou mzdu ani nikdo nepoptává. K čemuž Česko směřuje.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.