Kauza Severozápad je korupčním případem s dosahem do nejvyšších pater politiky. Proto se premiér Bohuslav Sobotka urputně snaží, aby obviněná exhejtmanka Jana Vaňhová a další vysoce postavení sociální demokraté okamžitě zmizeli ze strany. Zatím je to nejlepší důkaz, jak špatně bylo nastaveno minulé programovací období.

Víme, že jsme v letech 2007−2013 měli příliš mnoho operačních programů, což pobízelo ke korupci, chybám a pomalosti. Nejrizikovější bylo ale rozdělení regionálních programů na sedm. Bylo by snad i lepší, kdyby každý kraj měl svůj balík peněz. Ale to nešlo, protože české regiony jsou pro Brusel příliš malé. Zatímco ve Středočeském či Moravskoslezském kraji o všem rozhodovala jedna politická elita, například v programu Severozápad se nějak museli dohodnout lídři Karlovarského a Ústeckého kraje. Tedy nemuseli, ale dokážete si představit politika, který riskuje, že 99 procent projektů se přiklepne v sousedním kraji?

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.