Škoda chystá nové modely, v Česku je ale nemá kde vyrábět. Její vedení bude pod tlakem sesterských značek, aby se tato auta montovala v západní Evropě. V úvahu však připadají i další možnosti, včetně výroby na Ukrajině.

Škoda Auto, která právě začala nabízet nový sportovně-užitkový vůz Kodiaq, má v kategorii SUV ovšem připravené další novinky. Na podzim příštího roku se představí nová generace modelu Yeti, který se bude vyrábět v Kvasinách. Primárně pro čínský trh však automobilka chystá ještě vůz odvozený od Kodiaqu, ale s karoserií, jejíž linie v zadní části připomínají kupé, a dále menší SUV o velikosti odpovídající zhruba modelu Škoda Rapid Spaceback. Protože móda "pseudoterénních" aut zasahuje stále silněji i starý kontinent, chtěla by tato vozidla nabídnout také Evropanům. Tento záměr však naráží na nedostatečné výrobní kapacity obou českých výrobních závodů.

Už nyní musí společnost přistupovat k nečekanému a do jisté míry nouzovému opatření: část automobilů Yeti bude od přelomu roku dovážet do zemí Evropské unie ze vzdáleného kooperujícího závodu firmy GAZ v ruském Nižném Novgorodu.

Většinou půjde o levnější, méně vybavená auta. Kapacita nedávno rozšířeného závodu v Kvasinách je už nyní vytížená, což souvisí s tím, že také poptávka po vozech Superb, který se tam rovněž vyrábí, je podstatně nad původně očekávanou úrovní. Současná situace v Mladé Boleslavi, kde firma vyrábí modely Octavia, Fabia, Rapid a Seat Toledo, přitom není o mnoho lepší. Zvláště Octavia si stále vede velice dobře a stala se jedním z globálních bestsellerů. Současná kapacita závodu je tak téměř vyčerpaná.

Španělsko, Vrchlabí nebo Ukrajina

Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.