Angličtí gentlemani prý často konverzovali o počasí a stejnou zálibu mají i mnozí Češi, ani nemusí být gentlemani. Leckdy se při tom člověk dozvídá udivující věci. Třeba že takové počasí, jako je teď, nikdo nepamatuje (což je obzvlášť pikantní z úst lidí sotva třicetiletých). Přitom při četbě starých kronik narazíte na sněhové závěje v srpnu, lijáky trvající týdny, řeky zamrzající až do dna, větry přinášející mračna žravých kobylek, větrné bouře bořící kamenné věže, sucha, která spálila všechnu úrodu…

Stejně zábavné je poslouchat, kdo za současné "katastrofální" počasí může. Třeba letadla. Když taková čára za letadlem je bílá jako mrak, tak přece dá rozum, že z hodně čar vznikne mrak. Koneckonců, proč ne, dřív prostý lid věřil na čaroděje přivolávající déšť, dnes na letadla. Určitý pokrok tu tedy je.

Ještě na vás čeká 50 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.