Byl známý jako jeden z výrazných poslanců ODS a expert na zdravotnictví, před třemi lety ale na politiku zanevřel a vrátil se ke svému původnímu živobytí. Lépe řečeno ke dvěma, protože Boris Šťastný už během studií medicíny čile obchodoval. Podíl ve firmě, která zásobovala český trh sportovními potřebami, si nechal i po nástupu do dolní komory parlamentu.

Když za svojí poslaneckou kanceláří v roce 2013 naposledy zavřel dveře, zamířil nejdřív do kliniky Respimed, založené jeho otcem, uznávaným odborníkem na plicní onemocnění. Stejně jako dřív ho to táhlo zároveň k podnikání. "Hledal jsem příležitosti. Rozhodl jsem se, že půjdu cestou zdravotního byznysu," říká. S otcem založili firmu Medical Investments a začali vstupovat do jednotlivých zdravotnických oblastí. V jejich hledáčku byla od začátku i péče pro lidi s Alzheimerovou chorobou. Zájem o seniory zdůvodňuje i tím, že tři volební období seděl v zastupitelstvu Prahy 10, městské části s nejvyšším věkovým průměrem obyvatel. "Věděl jsem, že to bude obrovský problém," vzpomíná.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.