Málem jsem se potrhal smíchy, když jsem počátkem minulého týdne viděl v Praze na vltavské náplavce muže středního věku na koloběžce. Počkejte, to není celé, jakkoliv si myslím, že česká obsese tímhle módním jednostopým vozidlem je legrační sama o sobě. Ale ten člověk měl na sobě cyklistickou kombinézu, pod ní nepochybně funkční sportovní prádlo a na hlavě, teď to přijde!, bezpečnostní helmu.

Ano, dokážu si představit situace, kdy helma může i řidiči koloběžky zachránit život. Třeba když mu na hlavu spadne meteorit anebo uvolněná součástka z orbitální kosmické stanice, která celá neshořela průletem atmosféry. A ano, je spousta dalších potenciálně nebezpečných situací, třeba když koloběžkáře srazí nákladní automobil a helma zabrání úrazu hlavy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.