Desítky studentů proudí chodbami a hledají učebny, kde za pár minut začne jejich další vyučovací hodina. Na pražském Gymnáziu Jana Keplera právě probíhá přestávka, a tak je tu poněkud rušno. Z roje mladých studentů vybočuje skupina čtyř dívek, které místo do třídy míří k místnosti s otevřenými dveřmi. A zde už je vítá dlouholetý ředitel školy Jiří Růžička. Studentky se za ním přišly poradit ohledně výjezdu na školu v zahraničí a Růžička s nimi několik minut hovoří a vysvětluje jim, jak by ideálně měly postupovat. Zarážející je, že všechny dívky hned při příchodu poznal a oslovil je křestním jménem. Což vzhledem k faktu, že gymnázium navštěvuje téměř 600 dětí, nemusí být samozřejmé.

Na přívětivé atmosféře si Růžička zakládá. Proto se všemi třídami jezdí na seznamovací nebo lyžařské kurzy, aby poznal každého studenta. Je to maličkost, ale pomáhá k tomu, aby se studenti ve škole cítili lépe. "Škola není x krát 45 minut, škola je komunikace. Chci, aby tady lidé o sobě věděli, ovlivňovali se a vybudovali si k sobě vztah," zdůrazňuje Růžička.

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.