Busty Vladimira Iljiče Lenina nebo Karla Marxe hned naproti zmenšeným replikám londýnského Tower Bridge nebo pařížské Eiffelovky? Ano, i tak bizarně nesourodé exponáty lze najít v jediném muzeu. Nejde ale o klasickou historickou sbírku: rozsáhlou kolekci "vyřazených" soch bývalých komunistických vůdců Sovětského svazu i zmenšenin významných architektonických památek pod názvem Alej vůdců shromažďuje už od roku 1992 Rus Vladimir Borumenskij na pobřeží Krymského poloostrova − ale pod mořskou hladinou. Díky křišťálově čisté vodě jsou sice některé ze soch bývalých komunistických předáků viditelné i z hladiny. Kdo si ale chce užít prohlídku se vším všudy, měl by podle doporučení disponovat alespoň základním potápěčským kurzem.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.