Marta Nováková, prezidentka Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR, je jako perpetuum mobile. Díky svému životnímu elánu je opravdu věčně v pohybu. Na konci roku by měla například v rámci své funkce vyjet do Číny, kde už ale soukromě pobývala. "Byla jsem v Pekingu, Šanghaji a Xi'anu. Absolutní zážitek mám ze Xi'anu a Terakotové armády. Dodnes mě to dojímá, nikdy jsem nic podobného neviděla."

Přitom Nováková má cestovatelských zážitků na rozdávání. Třeba s partou přítelkyň každý advent vyráží na světové operní scény. Už byla třeba ve Vídni, Berlíně či milánské La Scale. S kamarády sportovci zase míří za adrenalinovými zážitky a čas od času i do opravdu vzdálených a exotických destinací.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.