Levicový aktivista vystupující pod pseudonymem Tomáš Zelený se systematicky posmíval policistům, kteří ho vyšetřovali pro podezření z trestné činnosti. V dopisech je nazýval "orgány", radil jim, aby se na správné úřední postupy zeptali právníků, a šéfa Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu nazval "bývalým traktoristou, který si nechal
zmenšit uši" (což je mimochodem obojí věcně správně).

Policejní komisař Lukáš Kořínek za to dal aktivistovi pokutu.

"Bez ohledu na to, že některé výroky či obraty, které podezřelý používá, mohou mít pravdivý základ, to nic nemění na skutečnosti, že v takto použitém kontextu je jasné, že jejich jediným cílem je policejní orgán a jeho jménem vystupující úřední osoby dehonestovat a zesměšnit," zdůvodnil to.

Jenže dehonestovat a zesměšňovat státní úředníky je jedním ze základních práv občana demokratického státu. Pokud by pokuta prošla, vrátilo by nás to před listopad 1989.

Přidávám se tedy tímto solidárně k policajty buzerovanému levicovému aktivistovi (jakkoliv levicové aktivisty nemám rád) a dodávám, že komisaře Kořínka pro jeho přílišnou úřední horlivost a ohýbání zákona považuji za smutného kašpara a zlého trpaslíka.

Tímto ho žádám, aby mi dal pokutu taky.

Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.