Ekonomické oddělení francouzského velvyslanectví pořádá 13. června konferenci Smart Cities. Jak uvádí ekonomický rada Jean-Jacques Guillaudeau, půjde o setkání starostů s dodavateli technologií, na němž budou představena inteligentní řešení, která mohou usnadnit život ve městech.

Jde o soubor opatření založených na internetu, která vedou ke zlepšení fungování měst v řadě oblastí. K těm nejdůležitějším patří mobilita. Dopravní zácpy jsou do značné míry způsobené tím, že řidiči marně hledají místo na parkování, a to mohou odstranit moderní technologie. Dále jde o využití internetu pro řízení dodávek elektřiny, plynu, vody či tepla. Třetí oblastí je ochrana životního prostředí, protože koncept Smart Cities dokáže snížit emise oxidu uhličitého.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.