Ekonom přes SMS

Pošlete do úterý 22:00 SMS ve tvaru: EKONOM JMENO PRIJMENI ULICE CP OBEC PSC na číslo 90211 a časopis Ekonom vám doručíme až domů. Přečtěte si více o službě.

Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 49 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje ATS Praha.

Jak totiž vyplývá z pravidelné studie zpracované The Economist Intelligence Unit, která srovnává ceny různých služeb a různého zboží ve 133 městech světa, náklady na živobytí se meziročně snižují.

Tak například za lahev vína zaplatí obyvatelé Curychu, nejdražší evropské metropole, o více než dolar nižší částku než loni. Důvodem celkově nižších cen je pokles cen komodit a výkyvy v kurzech měn. Ty ostatně zahýbaly i celkovým pořadím.

Silnější dolar vynesl mezi dražší města Los Angeles a New York, který se tak dostal na "nejdražší" příčku ve své historii. Z 22. místa vyskočil na 7. Z první desítky nejdražších měst zato zmizely Oslo, Sydney a Melbourne.

Metropole u protinožců ze žebříčku vypadly rovněž kvůli oslabení australského dolaru. Nedůvěra v euro zase může za propad Paříže o tři pozice. V ostatních evropských městech z první desítky nejdražších se totiž eurem neplatí. Praha se umístila na 88. místě.

 

Klikněte na infografiku pro zvětšení:

null

Zdroj: Worldwide Cost of Living Report 2016, The Economist Intelligence Unit

Související