Ekonom přes SMS

Pošlete do úterý 22:00 SMS ve tvaru: EKONOM JMENO PRIJMENI ULICE CP OBEC PSC na číslo 90211 a časopis Ekonom vám doručíme až domů. Přečtěte si více o službě.

Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 49 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje ATS Praha.

Podobně jako v případě sedanu je možné volit mezi uspořádáním pro pět, nebo sedm cestujících. Auto tak dobře poslouží jako rodinný vůz.

Model X má unikátně řešeny zadní dveře. Ty se vyklápějí směrem vzhůru a připomínají křídla racka. Dveře mají čidla, která zabrání střetu s jiným předmětem. Navíc k jejich vyklopení stačí na každé straně jen 30 centimetrů prostoru.

Tesla Model X se nabízí ve dvou provedeních, která se liší sílou elektromotorů. Základní model 90D vyjde na něco málo přes 100 tisíc eur, což je v přepočtu 2,7 milionu korun. K dispozici je pak ještě silnější varianta označená jako P90D. Ta už stojí 3,2 milionu korun.

Za příplatek jsou pak k dispozici ještě další speciální "vychytávky". Například za 110 tisíc korun si lze pořídit automatické otevírání předních dveří. To funguje tak, že auto na dálku pozná řidiče, který k vozu přichází. Automaticky mu pootevře přední dveře, aby mohl ihned nastoupit.

Za dalších 62 tisíc korun si pak lze pořídit vůbec prvního autopilota, který je pro produkční automobily k dispozici. Ten umožní jízdu nejen po dálnici, ale i po okreskách řízenou počítačem. I tak ale výrobce doporučuje, aby měl řidič ruce neustále na volantu.

obalka Ekonom 2016 11Aktuální číslo Ekonomu je ke stažení také v nových aplikacích na iPadu, iPhonu a zařízeních se systémem Android.

Související