Ekonom přes SMS

Pošlete do úterý 22:00 SMS ve tvaru: EKONOM JMENO PRIJMENI ULICE CP OBEC PSC na číslo 90211 a časopis Ekonom vám doručíme až domů. Přečtěte si více o službě.

Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 49 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje ATS Praha.

Určitě ale nebude jasno dřív než na březnovém autosalonu. Tam by se totiž mohla objevit první studie vozu, který bude stát na podvozku Škody Superb a v hierarchii značky se postaví nad Yetiho, dosavadní jediné SUV v nabídce.

Mladá Boleslav by se pak měla pochlubit se sériovou podobou svého vozu na podzimním autosalonu v Paříži. Jenže ani pak se hned tak neobjeví na českých silnicích. Ačkoliv bude Česko už tradičně prvním trhem, na kterém se novinka začne prodávat, první vozy se dostanou k zákazníkům asi až na začátku roku 2017. To je tedy až za rok. Na co se ale můžeme těšit od Škody letos?

Bude především vylepšovat své stávající modely. Ještě na jaře by se měla například objevit u Fabie a Rapidu parkovací kamera. Ta ovšem přijde s jednou specialitou, která je na automobilovém trhu prakticky nevídaná. Zadní kamera bude mít ostřikovač, který ji zbaví pochytané špíny. Usnadní se tak parkování. Další novinkou by měl být také adaptivní tempomat pro Fabii nebo speciální osvětlení interiéru pro Rapid.

Vylepšovat se ale budou i další modely. Městské Citigo dostane LED pro denní svícení, Octavia pak adaptivní tlumiče. Novinkou má být i bezdrátové nabíjení pro vybrané mobilní telefony. Rozšíří se i nabídky jednotlivých výbav.

Není to mnoho, ale je dobře, že se Škoda snaží nabídku zpestřovat. Nakonec se ale stejně lidé těší na SUV, které by mělo být prvním novodobým modelem automobilky s kapacitou pro sedm cestujících. Třetí řada bude za příplatek.

Související