Ekonom přes SMS

Pošlete do úterý 22:00 SMS ve tvaru: EKONOM JMENO PRIJMENI ULICE CP OBEC PSC na číslo 90211 a časopis Ekonom Vám doručíme až domů. Více zde.

Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 49 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje ATS Praha.

Vezmeme-li v úvahu, že nám Brusel zatím chce přidělit jen tři tisíce lidí, jde o fantastické číslo. Jenže podniky preferují pracovníky, kteří mají technické vzdělání, hovoří anglicky a jsou ochotni se rekvalifikovat.

Má to racionální jádro, neboť zrovna v Sýrii fungovaly dobré školy. O takové ideální migranty však bude mít zájem skoro každý, sousední Německo v první řadě.

Ale i kdyby se k nám takoví lidé dostali, bude velmi těžké je tu dlouhodobě udržet. Velké množství migrantů tvrdí, že má v Německu bratra, a jen proto chtějí právě do Berlína.

Často to asi není pravda, ale určitě tam žije mnoho příslušníků arabské komunity, s nimiž si mohou vyměňovat zkušenosti. I ti, kteří chtějí pracovat, zatouží po odchodu za kopečky, jakmile si porovnají české a německé mzdy. Soužití tuzemských pracovníků s muslimy navíc bude složité.

Češi nejsou rasisté, nicméně mentální vzdálenost mezi ateisty a vyznavači Mohameda určitě patří k největším na světě. Islám přitom není jen víra, ale také velice detailní návod na každodenní život.

Takže firmy, které opravdu chtějí zaměstnat tyto migranty, by měly začít přemýšlet o tom, co nabízí závodní jídelna, jak na nově příchozí zapůsobí obrázky krásek zdobící mužské šatny či zarámované fotografie našich milovaných psů, jaké možnosti nabídnou v době ramadánu a jak ty lidi naučí česky.

Související