Česká společnost stárne a zároveň bohatne, což otevírá prostor pro byznys se stářím. S trochou nadsázky by se dalo říct, že po solárním boomu přichází další lákadlo pro investory - luxusní resorty pro movité důchodce i specializovaná alzheimer centra. Na jejich výstavbu přitom plynou miliardy korun a byznys s bydlením pro seniory přitahuje i známá jména. V květnu například exposlanec a někdejší zdravotnický expert ODS Boris Šťastný otevřel v Praze nový domov pro klienty s demencí. Společnost Delta Capital, ve které působí bývalý premiér Petr Nečas, zase buduje Alzheimer centrum v Třebíči. A na bohaté seniory vsadil i někdejší generální ředitel a majitel Zentivy Jiří Michal, který v Posázaví přestavěl bývalé plicní sanatorium na luxusní resort Šarlota.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.