Ekonom přes SMS

Pošlete do úterý 22:00 SMS ve tvaru: EKONOM JMENO PRIJMENI ULICE CP OBEC PSC na číslo 90211 a časopis Ekonom Vám doručíme až domů. Více zde.

Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 49 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje ATS Praha.

Pravidla jsou jednoduchá. Vzít jakýkoli sporný moment ve spletité kauze Jany Nečasové (dříve Nagyové) a dát ho bez detailnějších souvislostí za vinu právě Ištvanovi. Při výše popsaném postupu tak mohou vzniknout peprné komentáře.

Třeba ten s teorií, že by měl odstoupit, protože podle ministerstva spravedlnosti způsobil profesní a společenskou újmu třem exposlancům za ODS, když je ze své zvůle poslal kvůli podezření z korupce do vazby.

A to v zásadě bez ohledu na to, že vazbu vlastně odklepl soud a byl na ní ve své době důvodný zájem, a naprosto bez ohledu na to, že se do věci vložil svým velmi překvapivým a neočekávaným názorem soud Nejvyšší.

Ten totiž řekl, že i kdyby exposlanci úplatky v podobě trafik horem dolem brali, chrání je imunita. Paradoxní na celé věci pak je, že kdyby Ištvan postupoval opačně, tedy imunitu exposlanců předvídal, dostal by od médií na frak s titulky o zametání kauz pod koberec.

Moje doporučení? Nedělat ukvapené závěry. Jsou hloupé.

Související