Ekonom přes SMS

Pošlete do úterý 22:00 SMS ve tvaru: EKONOM JMENO PRIJMENI ULICE CP OBEC PSC na číslo 90211 a časopis Ekonom Vám doručíme až domů. Více zde.

Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 49 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje ATS Praha.

Není to výsledek žádného průzkumu ani sociální studie, ale jen postřehy získané přímo či zprostředkovaně od zhruba desítky lidí. Jejich zkušenosti jsou téměř shodné. Česko se stává jedním z ostrovů svobody projevu.

V západní polovině Evropy si totiž každý musí dávat pozor na to, co řekne, aby neurazil muslimy, sexuální menšiny, feministky, vegetariány a bůhví koho ještě.

Autocenzura v prostředí politické hyperkorektnosti ovládla nejen média, ale také chování jednotlivců. Řada cizinců si proto v Česku pochvaluje, že nemusí hlídat každé své slovo.

Mimochodem, nabízí se zde vzpomenout na dánského "skeptického ekologa" Bjørna Lomborga. Se svými názory na změny klimatu a vhodnou reakcí na ně se Lomborg stal v rodném Dánsku obětí politicko-společenské štvanice, a tak se v roce 2012 přestěhoval do svobodnějšího prostředí v Praze.

Česko roku 2015 tedy nabízí rozporuplný dojem. Na jednu stranu máme kremlofilního prezidenta, který dělá ostudu kudy chodí, i dvojjediného "supermana", u kterého není často zřejmé, zda vystupuje v roli ministra financí, nebo majitele Agrofertu. Na druhou stranu stále máme svobody, o něž lidé na západě Evropy rychle přicházejí.

 

Související