Ekonom přes SMS

Pošlete do úterý 22:00 SMS ve tvaru: EKONOM JMENO PRIJMENI ULICE CP OBEC PSC na číslo 90211 a časopis Ekonom Vám doručíme až domů. Více zde.

Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 49 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje ATS Praha.

Obi-Wan Pelikán chtěl už od útlého věku patřit k řádu Jedi, který díky svým nadpřirozeným schopnostem ovládá ve prospěch všeobecného blaha tajemnou "Sílu". I když měl Obi-Wan na účast v elitní skupině schopnosti a nadání, žádný z dospělých Jediů si ho nechtěl vzít pod svoje křídla. Když už pomalu ztrácel naději, objevil se mocný Qui-Gon Jin, který se uvolil k jeho výcviku.

Společně pak absolvovali velmi náročnou misi, ve které se měl Obi-Wan konečně ukázat. Právě v tomto okamžiku, v době Vzestupu impéria, se začal odehrávat příběh nejdůležitější. Potkal svého prvního učedníka, Anakina Skywalkera. Obi-Wan Pelikán se ujal své role a vycvičil Anakina v silného rytíře Jedi. Jenže vlivem sithského lorda Dartha Sidiouse a jeho manipulací se Anakin postupně přidal na temnou stranu Síly. Stal se z něho Darth Vader.

Ve vzdálené galaxii se toho času konaly náborové dny mezi ctižádostivými studenty právnického oboru. Pět dní po slavnostním jmenování ministrem spravedlnosti si tuto událost nenechal ujít ani Robert Pelikán. Budoucím učedníkům dal zajímavou nabídku: "Kdo chce psát klíčové zákony této země, má jedinou příležitost, kde to může dělat. U nás." Učedníci byli nadšení. Ministrovi a jeho týmu dva dny po sobě nosili jeden vynikající životopis za druhým. Nakonec jich Pelikán posbíral čtyřicet. A rovnou stovku dalších má slíbenou.

S twitterovou zmínkou Roberta Pelikána nelze než souhlasit. Zároveň je nutné doufat, že "jeho" učedníci budou svoji Sílu využívat v zájmu nás všech.

Související