Naproti trendu prosazování širokého konceptu korporátní compliance však u nás současně negativně působí názor nemalé části členů vrcholového managementu řady společností, že k naplnění této moderní platformy řízení a předcházení rizik postačí samo o sobě přijetí více či méně propracovaného compliance programu, bez nutnosti jeho další realizace a praktického prosazování.

V důsledku tohoto přetrvávajícího nesprávného přístupu se tak v řadě případů ztrácí samotný smysl a cíl korporátní compliance, kterým je zajistit s využitím vhodných opatření a nástrojů "soulad a shodu" chování obchodní korporace s právními a etickými požadavky na podnikání, a tedy účinná ochrana korporace před negativními důsledky spojenými s případným porušením těchto pravidel.

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.