"Muž se narodil, aby chránil svou vlast, děti a ženu," Michail Kalašnikov, vynálezce legendární útočné pušky. Zemřel 23. prosince 2013.

Podobné citáty bývají zhusta vysmívány. Dovolujeme si však upozornit, že civilizace, které pohrdly touto pravdou, vesměs rychle zanikly.

 

"Když vám lidi věří, že neblbnete s penězi, na dobré projekty se dají získat vždycky," gurmet a podnikatel Roman Vaněk o svém plánu sehnat finance na elitní kuchařskou školu.

Tak jednoduché to bohužel není. Známe mnoho těch, kteří oplývají nápady, s penězi neblbnou a kde nic, tu nic.

 

"Každá lokomotiva má něco na práci, ať už vozí na ostrově Sodor náklad nebo cestující - pohlaví v tom nehraje roli," mluvčí společnosti Hit Entertainment při obhajobě dětského seriálu Mašinka Tomáš před útokem labouristické stínové ministryně dopravy. Té mezi hrdiny seriálu "citelně chybějí" mašinky ženského pohlaví a kritizuje i fakt, že "hybatel dění na ostrově" je muž - Tlustý přednosta.

Otázkou je, jestli by paní presumptivní ministryně byla klidnější, kdyby mašinky - dívky na Sodoru - buzerovala řekněme Tlustá Berta.

 

"Národní elity jsou definitivně ztraceny. Jestli něco není ztracené, tak jsou to neelity, tedy normální lidé se svým selským rozumem," exprezident Václav Klaus.

Řešení pro budoucnost: národní elity obdařené selským rozumem.

 

"Schopnost sebeironie je jedna z cest, jak ve zkratce upozornit na problémy, které se kvůli své odbornosti složitě komunikují," mluvčí ministerstva životního prostředí Matyáš Vitík při zdůvodnění, proč jeho resort objednal dámské kalhotky s obrázkem bobra a pánské spodní prádlo s obrázkem ptáka kormorána.

Je povznášející zjistit, že alespoň část českého úřednictva se inspiruje literaturou typu Snídaně šampionů od Kurta Vonneguta mladšího (viz údajná podobnost mezi ženským klínem a vodním hlodavcem).

 

"Je otázka, jestli ještě aktivně budu chtít někam kandidovat. To teď nedokážu říci," Jana Bobošíková.

Dovolíme si upozornit, že rozhodování nekandidovat bývá "dlouhé a bolestné". Alespoň tak popsal své rozhodnutí nejít do voleb dnes již jednou citovaný Václav Klaus - guru Jany Bobošíkové.

 

"Cena není tajná, je to věc mezi prodávajícím a kupujícím. Takovou otázku považuji za nepřípadnou," představená boromejek Bohuslava Kubačáková na dotaz, za kolik její kongregace prodala jednu z restituovaných nemovitostí.

A to se mnozí báli, že církve a jejich oudy se budou muset podnikání dlouze učit.

 

"Zchudnout mohl jen ten, kdo se před intervencí chystal okamžitě odstěhovat do zahraničí," Lubomír Lízal, člen bankovní rady ČNB o oslabení koruny.

O.K. Takže dle centrálních bankéřů nikdo nezchudl. Nezodpovězenou otázkou zůstává, zda na intervenci někdo čirou náhodou slušně nevydělal.

 

"Každoroční zdražování? Nekoná se." - Titulek Mladé fronty Dnes 27. 12. 2013. "Život rodiny zdraží o 6 tisíc." Titulek Lidových novin 27. 12. 2013.

Co teď? Buď kupovat jen jedny noviny, nebo se spoléhat především na vlastní rozum a zkušenosti!

Související