"Jen si to představte: jste mladík, který objímá ramena dívky, a říká jí: 'Už dlouho ti chci říct, že můj vztah k tobě je objektivní.' Myslíte si, že to chce slyšet? Určitě ne. A stejně tak i naše vlast, Rusko, potřebuje naši lásku!" Dmitrij Kiseljov, ředitel vznikajícího informačního kolosu Rossija segodňa (Rusko dnes), čerstvě jmenovaný prezidentem Vladimirem Putinem, v proslovu k podřízeným novinářům.

Láska k vlasti je OK. To, co se žádá, je ovšem láska k prezidentovi...

 

"Když byl Kim Čong-un zvolen náměstkem předsedy Ústřední vojenské komise Korejské strany práce, Čang se choval velmi arogantně a nestydatě. Jen neochotně vstal ze svého křesla a vlažně tleskal," z obvinění popraveného Čang Song-tcheka, donedávna vlivného strýce severokorejského vůdce Kim Čong-una.

Vlažná ovace na adresu šéfovy geniality se nevyplácí nikde na světě!

 

"Všude, kam se podíváte, politiku nevyjímaje, se potkáváte s lidmi, jimž chybí dobrá výchova. A když vám chybí, tak děláte nesprávné věci a ani si neuvědomíte, že jsou nesprávné," humorista, dramatik, režisér a herec Milan Lasica.

Zlatá slova! Viz: Hele, vole, Mandela.

 

"Žádná síla proti nenásilným demonstrantům použita nebyla a ani nebude. Šlo jen o vyčištění ulic pro zabezpečení fungování hlavního města," ukrajinský premiér Mykola Azarov.

K čemu všemu se hodí sněžení...

 

"Viděl jsem ke stadionu přicházet anděly. A začalo mi docházet, že mám problém. Byl jsem ve složité situaci," Thamsanqa Jantjie, tlumočník do znakové řeči, o svém selhání na pohřbu Nelsona Mandely.

Ano. Když k vám zamíří andělé, je už většinou pozdě bycha honit!

 

"Holení je velmi nákladné. Není proto žádná náhoda, že když přijdou horší časy, jsme svědky rostoucího počtu vousatých mužů," pánský stylista Lee Kynaston k poklesu prodejů holítek a strojků na vousy.

Aha, tak ono to není novou módou!

 

"Kolaps či transformace společností jsou nevyhnutelné. Je to součást vývoje, stejně jako vzestup. Pádu se nedá vyhnout. Jediná věc, co se s tím dá z dlouhodobého hlediska udělat, je dbát na to, aby státy, civilizace, ba i jejich regiony byly do jisté míry soběstačné - potravinově, ekonomicky. Takto nadané autonomní oblasti jsou pak schopny přežít i zásadní nepříznivé události," egyptolog Miroslav Bárta o ponaučení z dějin.

Mnoho vousatých mužů v ulicích = rychle založit vlastní políčko!

 

"Žádný stát neumí vyrobit tolik peněz, kolik by zdravotníci dokázali utratit," profesor Jan Holčík z Ústavu sociálního lékařství a veřejného zdravotnictví Masarykovy univerzity.

Nepochybujeme!

 

"Pro nás to není o penězích. Těch jsem vydělával mnohem víc bez vlastní televize, která mě hlavně na poplatcích stojí deset milionů měsíčně. Všechno je to o té kráse, kterou tady společně děláme," majitel Šlágr TV Karel Peterka.

Šťastný to muž.

 

"Nepřipadat si jako blbec," titulek rozhovoru s muzikantem Danem Bártou.

Podepisujeme. I když někdy je to fakt hodně těžký.

 

Související