"Barunko, s šukáním po světnici je konec," popisek k fotografii u článku o knize Babička od Boženy Němcové. Ta byla nově "převyprávěna do současné češtiny".

Nevzrušivý, sterilní svět politické korektnosti chystáme svým potomkům...

 

"Vůči policii bych byl mnohem méně důvěřivý," Jiří Chytil, bývalý úředník IT oddělení pražského magistrátu. Protikorupčním detektivům pomohl za slib statusu utajeného svědka rozplést zákulisí kauzy Opencard, problematického a předraženého projektu z éry exprimátora Pavla Béma. Jeho jméno bylo vyzrazeno, byl vyhozen z práce, a nakonec skončil mezi obviněnými.

A pak že Česku chybějí velké příběhy!

 

"Tento týden se chystáme prohloubit naši ekonomickou ofenzivu, abychom pomohli dělnické třídě a ochránili střední třídu. Tento týden je na řadě bydlení a jídlo. Jdeme do toho s planoucími zbraněmi, dávejte si pozor," venezuelský prezident Nicolás Maduro oznámil přitvrzení své "ekonomické ofenzivy", pomocí které se snaží tlačit firmy ke snižování cen.

Jiná země, jiný mrav. U nás se tlačí na růst cen, socia­listická Venezuela nasazuje "plamenomety" na jejich snížení. Otázkou zůstává, kdo v soutěži "poručíme ekonomickému větru dešti" nakonec bude slavit úspěch.

 

"Když nedávno odvolali šéfa Českých drah, žádný výhybkář se neozval. A to ředitel drah není bezvýznamná funkce. Když se na 24 hodin zakývala židle ředitele Národního divadla, otřásla se celá vláda, to nepřeháním," ministerský kandidát hnutí ANO Martin Stropnický.

Smysl pro proporce - stará známá česká slabina.

 

"Nejmenuji jakéhokoli ministra, který nemá odborné předpoklady pro řízení resortu," prezident Miloš Zeman.

Vypadá to, že sestavit vládu bude v následujících pěti letech pěkný oříšek.

 

"Po celé roky, co provozuju Sundance institut a filmový festival, mi nenabídl roli žádný z filmařů, které jsem podporoval. Ani štěk!" americký herec a režisér Robert Redford.

Zjištění, že nevděk i Amerikou vládne, potěší...

 

"Když nyní jdeme jménem prvních šimpanzích žalobců, budeme žádat soudce, aby poprvé uznali, že tyto kognitivně komplexní autonomní bytosti mají základní právo na to, aby nebyly vězněny," Steven Wise, šéf newyorské skupiny Nonhuman Rights Project, o žalobě jeho spolku ležící u místního Nejvyššího soudu.

Šimpanzi se soudí kvůli klecím u americké justice. A další stížnosti budou následovat: žaloby prý už sepisují gorily, orangutani, sloni, delfíni i velryby. Ve Spojených státech je zjevně cosi v nepořádku.

 

"Nic nespojuje více než společný výprask," znovupotvrzený šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg o možné budoucí volební spolupráci s ODS.

Souhlasíme. Zároveň si dovolujeme připomenout, jak je důležité nezatvrdit se proti trestající voličské ruce...

 

"Když Kazach slíbí, že zaplatí, tak slovo dodrží," předseda představenstva Argo Group Jiří Kratochvíl, který ve středoasijském státě léta obchoduje.

Jasně! Kazachstán je v tomhle světovým unikátem. Až na těch cca 5,6 miliardy korun, které si Česko už léta marně nárokuje.

 

"Na Štědrý den asi obleva," novinový titulek.

A tak je to v Česku se vším!

Související