"Mám teorii, že prosadit se lze ve chvíli, kdy se takzvaně nikdo nedívá. Kdy jeden jí, druhý tam není, třetí je nemocný, a vy se musíte v tu chvíli prosmýknout zadními dveřmi, čímž se posunete o jeden krok dopředu, a zase musíte čekat, až se nikdo nebude dívat," český režisér Julius Ševčík o svém několikaletém úsilí prosadit se v Hollywoodu.

Když mocní hodují, Čech sbírá drobky pod stůl spadlé. Jak vidno, duch českého národního obrození přežil i do 21. století!

 

"Celou dobu ho tahám z oblaků zpět na zem, čímž mu, jak doufám, sloužím nejlépe, jak dovedu," z pamětí Malgorzaty Tuskové, manželky polského premiéra.

Ano. Nikoli vzdělání, přátelé či náhoda - úspěšný muž je vždy dílem ženy.

 

"Nevěřím, že ekonomická rovnost je možná. Určitá míra nerovnosti je dokonce nezbytná pro ducha závisti, která je - podobně jako chamtivost - hodnotným podnětem pro ekonomickou aktivitu," konzervativní londýnský starosta Boris Johnson.

Zjevná pravda, za kterou vždy spolehlivě dostanete přes ústa.

 

"00000000." Kód otevírající pokyn k odpálení jaderných raket USA platný v letech 1962 až 1977.

V jednoduchosti je zjevně síla.

 

"Zdá se mi, že je lepší býti špatným a hladovým básníkem než proslulým a vyžraným žurnalistou," nobelista Jaroslav Seifert o své krátké kariéře prvorepublikového pisálka-soudničkáře.

Zlatá slova.

 

"Je pravděpodobné, že prvním člověkem, který do 15 let vstoupí na Měsíc, bude Číňan," astrofyzik David Whitehouse o čínské aktivitě ve vesmíru.

Vychází nám z toho rok 2028. Kvůli proporcím si dovolujeme doplnit, že to bude necelých 60 let po prvních Američanech.

 

"Co se důvěryhodnosti celé branže týče, není to nic menšího než katastrofa," americký kardiolog Peter Libby o uplacené kardiologické studii, která měla z většiny lidí světa udělat "pacienty" a přinést farmakofirmám miliardy dolarů.

Za posledních pětašedesát let prý na Zemi propuklo 335 nových onemocnění. Někdy jsou vyvolaná zcela novými, vědě dosud neznámými původci. Jindy jde o nové kmeny dříve známých choroboplodných zárodků. Některé tedy - jak vidno - zřejmě ani nepropukly, nicméně se intenzivně léčí!

 

"Současný zákoník svazuje obě strany. Je to podobné jako v manželství. Začíná to krásnými sliby a velkým obřadem, a nezřídka končí rozbíjením nádobí. U vztahů, které nejsou formálně svázány, je potřeba mnohem více oboustranné tolerance a přizpůsobivosti," Marek Navrátil, personální šéf stavební firmy Unistav.

Srovnatelnou hloupost jsme už hodně dlouho nečetli. Ať pan personální nemlží a přizná barvu - je to levnější a flexibilnější. Nic více, nic méně.

 

"Cigarety Petra a Start končí, ustoupí cizím značkám," novinový titulek.

Běda ti, nelítostná Globalizace!

Související