"Ve skutečnosti mám povahu slušného a skromného člověka," Radovan Krejčíř v prohlášení, ve kterém mimo jiné odmítl, že je "ďábelský gangster".

Jistě. A kdo tomu nevěří, dostane přes hubu!

 

"Škody na polích se můžou v jednotlivých případech pohybovat od nuly do sta procent," Martin Volf ze Svazu pěstitelů a zpracovatelů olejnin o zákazu jednoho typu ochranných pesticidů.

Tomu se říká nezpochybnitelná prognóza.

 

"To víte, život je o penězích a o ničem jiném," senátor ODS Přemysl Sobotka o propouštění partajních zaměstnanců.

Žádný div, že se tahle strana řítí do záhuby.

 

"Dovedu si představit, že to mohlo být něco jako: Uděláme mu radost a překvapíme ho," stíhaný exposlanec David Rath o tom, jak se peníze údajně určené na volební kampaň dostaly do krabice od vína.

Též si dovedeme představit mnohé. Ale tohle se naší fantazii jaksi vymyká.

 

"Překvapilo mě to," Andrej Babiš glosuje informaci, že volební kampaň ANO stála více než 100 milionů korun, tedy o desítky milionů více, než prohlašoval dříve.

Viz předchozí glosa. Financování volební kampaně zjevně dokáže překvapit i ostřílené kozáky.

 

"Platili jsme miliony na daních, pak z nás přes noc udělali kriminálníky," Václav Kloc, stíhaný prodejce "pěstitelských potřeb pro pěstování rostlin nejen pod umělým osvětlením".

To naštve! Obzvláště, když prosperující velkopěstitelé marihuany z Vietnamu se žádnými daněmi nikdy ani neobtěžovali.

 

"Kdyby chtěl někdo vymyslet, jak zničit poslední vliv církví, tak je to dát jim smluvený majetek a peníze. Pak jim reálně hrozí, že budou realitními magnáty, ale bez věřících," stínový ministr financí ČSSD Jan Mládek.

Ta starost o budoucnost církví je až dojemná...

 

"Už mě nebavilo vysvětlovat, že vše dělám poctivě," šéf armádního úřadu pro vyzbrojování Pavel Bulant vysvětluje, proč dobrovolně rezignoval.

Chápeme. Taky máme s poctivostí čím dál tím větší trable.

 

"Příští rok vám korektní advokát řekne pouze svůj názor a dodá, že neví, kam se bude ubírat judikatura soudů," místopředseda Nejvyššího soudu Roman Fiala o právní praxi po 1. lednu 2014, kdy začne platit nový občanský zákoník.

Bude to fičák!

 

"Vlastnictví je základem a podstatou zdravého hospodářství. Bohužel jde o výjimky, které jen potvrzují neradostné pravidlo. Už v bibli čteme, že nádeník, jemuž ovce nepatří, když vidí přicházet vlka, opouští ovce a utíká. Je nádeník a nezáleží mu na ovcích. Dodejme, že v Česku ten námezdník nejen uteče, ale často si při útěku nejedno nebohé jehňátko pod kabátem odnese," česko-americký ekonom Milan Zelený.

Pan profesor je mistr trefných přirovnání. V rámci programu "Šíření dobré nálady v české kotlině" si však dovolíme připomenout, že existují i národové, jejichž příslušníci poberou jehňátek i povícero.

 

Související