Ještě v neděli se cena bitcoinů pohybovala okolo 400 dolarů. V posledních dnech ale kvůli slyšení v americkém senátu, který ji de facto uznal jako legální prostředek směny, vystřelila k dnešním 788 dolarům za bitcoin. Všichni investoři, kteří se v záchvatu paniky v dubnu zbavili této digitální měny poté, co na pár hodin jejich cena spadla z 266 na 76 dolarů, se teď musí hromadně proklínat. I když je už teď patrné, že si měna astronomickou hodnotu dlouho neudrží.

 

 

Absurdní nárůst hodnoty bitcoinu vystihl nadsázkou Aaron Levie. Víte, jak se většina lidí dnes dozvídá o bitcoinu? Když hledají měnu, jejíž hodnota se mění v rozpětí 50 až 95 procent za jediný den.

 

 

Nadšení současných bitcoinových investorů ostře kontrastuje se zklamáním Facebooku, který chtěl za 3 miliardy dolarů odkoupit trendující aplikaci Snapchat, umožňující jednorázové sdílení fotek. Od jednacího stolu se jejími zakladateli ale odešel s nepořízenou. Podle Chrise Zieglera absurdně vysokou částku nechtěl investovat do samotné aplikace, kterou považuje za příšernou, ale za komerční potenciál, který se skrývá v uživatelské základně. Stejně jako u Instagramu si tak nechtěl koupit produkt, ale jeho uživatele.

 

 

Když váš oponent přijde na trh s dobrým výrobkem, kterým vám "leze do zelí", nezapomeňte ho i tak pochválit, na Twitteru se vám to může vyplatit. Přesně to udělal Microsoft v den, kdy Sony představilo svou novou konzoli Play Station 4. Nechme se překvapit, jestli Sony v pátek, kdy se dostane do prodeje konkurenční Xbox One, galantní gesto Microsoftu oplatí. "Dovedete si představit, že by se tohle stalo na trhu se smartphony?" komentuje nevídanou gratulaci Microsoftu Chris Ziegler.

 

Jestli vás videohry nebaví, ale přesto máte velkou představivost, možná vás zaujme jiná hi-tech novinka - maska na oči, která vás blikajícími diodami upozorní na to, že sníte, a usnadní vám tím vyvolat lucidní (tedy živé, kontrolované) sny. Doufejme, že s další verzí masky výrobci nepropašují do našich snů reklamy.

Související