"Z něčeho jen roztomilého se prostě stala módní, úžasná věc. Když třeba vidíte wrestlingového borce, jak má na sobě slipy s Hello Kitty, tak se musíte jen smát," Christine Yanová, autorka knihy "Růžová globalizace: Cesta Hello Kitty přes Pacifik".

Úsměvné připomenutí faktu, že tržní kapitalizace majitele Hello Kitty - společnosti Sanrio - již atakuje hranici 100 miliard korun. To z ní dělá bezkonkurenčně nejbohatší kočičku světa.

 

"Materiály na jednání představenstva, které předkládal jen pan předseda představenstva (Aleš Hušák), byly mnohdy zpracovávány přes noc až do časných ranních hodin. A nemohly se vynášet, nemohli jsme je mít k dispozici a po jednání představenstva jsme je museli odevzdat, stejně tak jako zápisy."

Bývalý místopředseda představenstva Sazky Roman Ječmínek zavzpomínal, za co jako zástupce akcionáře pobíral miliony korun.

 

"Budu připraven propouštět lidi do poslední minuty, co budu v úřadu," ministr dopravy Zdeněk Žák.

Někteří lidé zjevně berou službu vlasti stejně vážně jako kdysi rytíři křížovou výpravu.

 

"V politice není nic hloupějšího než zdůrazňovat vlastní inteligenci," německý profesor a poslanec za SPD Karl Lauterbach.

V tuzemsku německé poučky zjevně neplatí. Jinak by na Hradě nezasedli hned dva intelektuální Narcisové po sobě.

 

"Když dáte před dítě knížku a iPad a řeknete mu, ať si chvíli dělá, co chce, je jasné, po čem sáhne," zástupkyně ředitele Ústavu pro jazyk český Markéta Pravdová.

Ještě že my jsme byli jiní...

 

"Šéfkuchaři hrozí deportace. Je příliš tlustý." Novinový titulek o trablech 130kilového Jihoafričana (178 cm výšky) na Novém Zélandu.

Časy se mění. Bývaly doby, ve kterých by od hubeného kuchaře ani pes šťavnatý biftek nevzal...

 

"Výsledky paní doktorky Bradáčové zatím opravdu nejsou zřetelné. Na tak bombastický nástup, jakým vstoupila do funkce, jsou skutečně nepatrné," ministryně spravedlnosti Marie Benešová na adresu vrchní státní zástupkyně (dostala za katr Davida Ratha). Naopak pro olomouckého vrchního státního zástupce Ivo Ištvana má levicová ministryně jen slova chvály (sestřelil pravicovou vládu).

Je fér, že oranžová ministryně spravedlivě měří každému podle jeho zásluh.

 

"Zákon v tomto pamatoval na děti do 15 let, které mohou vykonat svoji potřebu beztrestně prakticky kdekoli. A pak také, ocitne-li se člověk ve stavu krajní nouze. Tedy, že by to například jinak pustil do kalhot. Za to také nemůže být postižen. Nicméně to je na objektivním posouzení strážníků," ředitel pražských strážníků Ludvík Klema o boji magistrátu s močením na veřejnosti.

Již nyní se těšíme na první soudy zkoumající, zda pokutovaný močil se zlým úmyslem škodit Matce měst či ve stavu nouze.

 

"Hráči v nižších soutěžích sázejí na prohru svého klubu. Je to hrozné. Musejí být exemplárně potrestáni," Jiří Kubíček, bývalý funkcionář Sigmy Olomouc a někdejší místopředseda fotbalového svazu.

Ti z vyšších pak často hrají tak, jako by činili totéž.

 

"Jak se mohu jako uprchlík označit za úspěšného? Za složitých podmínek jsem nějak přispěl k udržení tibetské identity, kultury a buddhismu."

Tak pravil Džampal Ngawang Lozang Ješe Tändzin Gjamccho, 14. dalajlama.

Související