"Neznám sympatičtější kombinaci, než když někdo chodí v kožených kalhotách a ještě k tomu hraje fotbal," předseda představenstva mnichovského FC Bayern Karl-Heinz Rummenigge.

Proti gustu žádný dišputát. Naštěstí fotbalová pravidla nic podobného neumožňují!

 

"Kvůli přemrštěným nákladům na obnovitelné zdroje energie stojí Evropská unie před průmyslovým masakrem," eurokomisař pro průmysl Antonio Tajani.

Klasický Brusel - nejdříve něco vymyslí a pak se diví.

 

"Syner zkrátka podporuje panu Peltovi jeho fotbal, aby to měl lehčí, a on zase dokáže pomoci vytvořit naší společnosti takové vztahy, které nám prospějí v byznysu," odpověděl před třemi lety většinový vlastník stavební společnosti Syner Petr Syrovátko na dotaz, proč začal sponzorovat jablonecký prvoligový klub FK Baumit.

Teď pro Peltou vedený fotbalový svaz Syner postaví nové sídlo za 137,5 milionu bez DPH. Souvislost by ale hledal pouze úplný imbecil!

 

"Jezdí k nám spousta obchodních partnerů. Poté, co se opilý číšník v luxusně vypadající restauraci skácel našemu hostovi do klína, přetekla má trpělivost a rozhodl jsem se koupit si restauraci," majitel Jablotronu Dalibor Dědek.

Ano, co si člověk neudělá sám, to nemá.

 

"V září lidé sklízejí brambory a jablka, takže potřebují jet na své dači," šéf moskevské volební komise Valentin Gorbunov, proč chce příště volit na moskevskou radnici v jiném termínu.

V Rusku voliče od uren ženou ovoce a zelenina, v Česku dosavadní výkony politiků.

 

"Osobně pana Janouška neznám, ale děkuji mu za to, že nám umožnil vybudovat špičkové pracoviště," Soňa Peková, vedoucí Laboratoře molekulární diagnostiky Chambon založené Romanem Janouškem.

Před paní genetičkou klobouk dolů. V této době je spíše zvykem Romana Janouška zapřít. Obzvláště v tom pak vynikají ti, kteří mu dříve zobali z rukou.

 

"Při propagaci jádra je vhodnější soustředit se na emoce, spíš než na rozumové argumenty," ředitel komunikace ruské státní korporace Rosatom Sergej Novikov.

Trochu se obáváme, že podstatně silnější emoční munici mají k dispozici odpůrci jádra.

 

"První den, když jsem nastoupil, jsem chtěl projít všechny kanceláře a pozdravit se s každým zaměstnancem. Překvapilo mě, že u spousty dveří byly zvenku místo kliky koule. To mi přišlo hrozně divné, dřív to tak totiž nebývalo. Možná i kvůli minulým incidentům se agentura hrozně uzavřela do sebe. A mým cílem je i obrazně namontovat zpátky kliky," nový generální ředitel CzechInvestu Marian Piecha.

Panu novopečenému řediteli si dovolíme poradit - před vstupem do místnosti se především přesvědčit, jestli je klika zevnitř. Vážně hrozí, že jestli bude v podobném duchu pokračovat, nemusel by se v případě potřeby na své úředníky dobouchat.

 

"Unikátní hrad v historickém srdci Prahy je na prodej. Tento velkolepý hradní komplex zahrnuje královské paláce, katedrálu, kostely, zahrady a vinice. Celková rozloha pozemku činí 70 000 metrů čtverečních. Mezi původní obyvatele patřil například císař Rudolf II. Nebo prezident Václav Havel."

Text inzerátu realitní společnosti Czech Point 101, která se s ministerstvem vnitra soudí o ochrannou známku Czech Point.

 

"Lehká zábava je velice těžká," Berndt Schmidt, ředitel berlínského Friedrichstadt-Palastu proslaveného show Ein Kessel Buntes.

Jako autor této každotýdenní rubriky bezvýhradně podepisuji.

Související