"Byť živnostník není náš typický volič, musíme ho vzít pod naše ochranná křídla," místopředseda KSČM Jiří Dolejš.

Všem živnostníkům: doporučujeme nejvyšší opatrnost. Pod tahle křídla se rozhodně neschovávat!

 

"Existuje něco, čemu se říká únava z blbé nálady. Prostě vás přestane bavit ten pocit obezřetnosti a nejistoty, kvůli kterému raději počkáte jeden, dva, tři roky s dovolenou, s nákupem ledničky, s rekonstrukcí bytu. V tom nastává obrat a od druhého kvartálu se nálada lidí začíná zlepšovat," šéf České spořitelny Pavel Kysilka.

A sakra. Čas růstu bankovních poplatků se zřejmě blíží.

 

"Před 40 lety jsem čekal na wartburga, tam se stačilo zapsat do sešitu a lidi si věřili, že se nepředběhnou," zavzpomínal během mnohahodinového čekání a strkanic při podávání žádosti na dotaci na výměnu kotle Josef Novotný z Klobuk na Kladensku.

Časy se mění. Tehdy z Německa přicházeli dvoutaktní smraďoši, dnes zelené poblouznění.

 

"Ti kluci nemají zájem něco tajit. Jeden z nich zaměstnává 600 lidí, druhý též určitý počet lidí. Ty peníze oni nikde neukradli," šéf SPOZ Zdeněk Štengl obhajuje lídry Zemanovců Martina Nejedlého a Vratislava Mynáře, kteří ignorovali výzvu novinářů, aby zveřejnili majetek. SPOZ přitom u voličů boduje peticí požadující prokázání původu majetku a zabavení všeho "nakradeného" v plné výši.

Variace na staré známé pořekadlo: Co je tvoje, to je moje, a co je moje, do toho ti nic není!

 

"Neexistuje divák, pokud se o to trochu posnaží, který by neměl šanci nový kanál přijmout," vzkaz generálního ředitele České televize Petra Dvořáka těm, kteří v prvních dnech nechytali signál nového dětského a kulturního kanálu.

Co na to občan? Radši pane veřejnoprávní direktore ani nechtějte vědět. A račte se "posnažit" vy!

 

"Já už jsem byl generální ředitel tolik let, že to zas tak není důležité," ředitel Elektrárny Chvaletice Luboš Pavlas o tom, že na nový post přišel z funkce generálního ředitele skupiny Czech Coal.

Dokážeme si představit, že podobný kariérní "sešup" by nás také zase až tak nemrzel.

 

"Nyní má senát, kde paní obžalovaná působí jako přísedící, rozjednanou jednu věc a já čekám, až se to ukončí. Až potom bude nařízeno hlavní líčení. Nevypadalo by dobře, kdyby ta paní z jedné místnosti, kde působí jako přísedící, přecházela do druhé jednací síně v pozici obžalované," opavský soudce Jaroslav Khul vysvětluje, proč ani po roce od podání žaloby ještě není zahájeno hlavní líčení s přísedící tamního soudu kvůli stotisícové zpronevěře.

No, ono to takhle nevypadá o moc lépe...

 

"Real má takové jméno, že si může dovolit i dluhy. Je to instituce, legenda," ekonom Petr Zahradník o historicky nejdražším fotbalovém přestupu. Pro úplnost - Walesan Gareth Bale zamířil do Realu Madrid za 2,57 miliardy korun.

Nic se ovšem nemá přehánět. Historie nás učí, že když nastává čas splácení dluhů, věřitelé se za své rvou legenda nelegenda....

 

"Nejhorší je, když se člověk stane směšným," prezident Miloš Zeman v proslovu k žákům na začátku školního roku zavzpomínal na legendární vystoupení generálního tajemníka KSČ Milouše Jakeše na Červeném hrádku.

Vzpomínáme na "korunovační virózu" a bezvýhrady souhlasíme.

 

"Pavel Bém musí být nekrofil, když zůstává v mrtvé straně," šéf senátorů ODS Jaroslav Kubera.

Některé organismy mají až nepochopitelně sebedestruktivní sklony.

Související