"Když majetek kradli, referendum nepotřebovali," Milan Badal, osobní tajemník kardinála Dominika Duky, o plánu komunistické i nekomunistické levice vypsat referendum, zda má i nadále platit zákon o církevních restitucích.

Obáváme se, že pro církve máme smutnou zprávu - v referendu by prohráli tehdy i nyní. (Čímž neříkáme, že nám to činí radost.)

 

"Musel jsem si vybrat ze tří možností. Mohl jsem továrnu zavřít, přesunout ji, nebo se jako mnoho jiných podnikatelů střelit do hlavy," Fabrizio Pedroni, který poslal nic netušící zaměstnance na dovolenou, během které přesunul fabriku ze severní Itálie do Polska.

Dříve byla postrachem italských podnikatelů mafie, dnes jsou to daně a zaměstnanci.

 

"Voda unikla do chladicího obvodu a poté do moře, pro které je těch 300 tun pouhá kapka," těmito slovy okomentoval jaderný fyzik František Janouch fakt, že i po dvou letech od ničivé vlny tsunami uniká z japonské jaderné elektrárny ve Fukušimě radioaktivní voda. Pobouřil tím "zelené" celého světa.

Vzhledem k tomu, že v oceánech je dohromady nějakých 1,338 miliardy krychlových kilometrů vody, společně s panem Janouchem spíme klidně.

 

"Situace se mi zdá beznadějná," Václav Klaus při pohledu na českou politickou reprezentaci.

Tak pravil exministr financí, dvojnásobný expremiér, exšéf sněmovny a dvojnásobný exprezident po téměř 24 letech ve vrcholné police. Naše otázka zní: A kdo za to může?

 

"Na trhu se objevil možná ne úplně nový termín, zato ovšem se zcela novým významem: zakázku jsme si koupili. Což nemá nic společného s korupcí, ale s tím, že pro získání zakázky musela firma nabídnout takovou cenu, která je nižší než náklady nutné k jejímu provedení, a rozdíl pak sama reálně doplatí," Jiří Vacek z CEEC Research o hloubce krize českého stavebnictví.

Žádná sleva evidentně není zadarmo!

 

"Co nás dělí od socialistů, je mimo jiné dobré vychování," místopředseda ODS Tomáš Chalupa o údajných přednostech pravice.

Modrým ptákům (hlavně těm zasloužilým a nyní "přestupujícím") si dovolujeme připomenout, že k dobrému vychování patřilo i sedmé boží přikázání - nepokradeš.

 

"Jde o brutální způsob mého odstranění z funkce, po němž následuje již jen vražda," šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková o svém obvinění v kauze solárního podvodu.

Jeden se nestačí divit, v čem všem to tuzemská policie jede!

 

"Já jen vím, že když začnu malovat něco jiného než opici, tak jsem z toho nervózní. Opice je jediné téma, které mě uklidňuje," končící poslanec strany LIDEM Viktor Paggio na dotaz, zda malování opice souvisí s jeho působením ve sněmovně.

Škoda, že pana poslance neuklidňovala tvorba dobrých zákonů.

 

"Čím déle jsem jsem premiérem, tím sociálnědemokratičtější jsem," liberál a předseda polské vlády Donald Tusk.

Winston Churchill kdysi tvrdil, že "kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce, a kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum". Časy se mění. Dnešní Evropané zjevně spíše než na "rozum" slyší na slovo "dárky".

 

"Vytvářejte si vlastní síť vazeb, přátelských, rodinných. Až kolaps státu nastane, tak budete schopni si navzájem pomoci," šéf poslanců TOP 09 a Starostů Petr Gazdík o tom, jak přežít civilizační Armageddon.

Tyhle věci se hodí v každé době...

 

"Blb vlk pln žbrnd zdrhl hrd z mlh Brd skrz vrch Smrk v čtvrť srn Krč." Nová oficiálně nejdelší česká věta sestavená výhradně ze souhlásek.

V překladu výše zmiňovaná věta znamená zhruba toto: "Hloupý vlk poté, co vypil množství nechutných nápojů, hrdě utekl z mlhou zahalených Brd přes nejvyšší kopec Jizerských hor až do pražské čtvrti Krč, která byla kdysi vyhlášená výskytem srnčí zvěře." Jestli vymyslíte bez samohlásek větu delší, rádi vám pomůžeme s oficiálním potvrzením nového tuzemského rekordu.

Související