"Fakt je ten, že zvířata jsou velmi nehospodárná při přeměňování rostlinného proteinu v živočišný protein. To zvyšuje cenu masa," profesor univerzity v Maastrichtu Mark Post při první degustaci masa vyrobeného z kravských kmenových buněk.

Milé krávy, jestli urychleně proteinovou výměnu nezefektivníte, bude to znamenat váš konec!

"Extrém je pro mě traktorista se sedmi promilemi v krvi," ministr zdravotnictví Martin Holcát při vysvětlování svého výroku, že Milošem Zemanem denně konzumovaných "šest sklenic vína a tři panáky tvrdého alkoholu" nepovažuje za "žádný extrémní přísun".

Ano, chápeme. Quod licet Iovi, non licet bovi - Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

"Udělali jsme obrovskou výjimku a panu prezidentovi jsme dovolili jednu cigaretku si v poštovně vykouřit," provozovatel nekuřácké restaurace Česká poštovna na Sněžce.

Ano, chápeme. Quod licet... Udivuje nás však, že pan první přímo zvolený prezident podobné "obrovské výjimky" bere jako samozřejmost. Mnohé jiné by hanba fackovala.

"Tam se schválí volovin," majitel vepřína v Letech Jan Čech o výzvě OSN, aby Češi zbourali vepřín stojící v místech koncentračního tábora pro Romy za druhé světové války.

Autorita Organizace spojených národů je po 68 letech existence zjevně v troskách.

"Lidé, kteří nemají žádnou kvalitu, ve straně nemohou být. A ODS musí jasně říci, že lidi s pochybnou minulostí veksláků, pasáků nebo osobních řidičů ,někoho' tam nechce," pražský exprimátor za ODS Bohuslav Svoboda o Hrdličkovi a spol.

Odpor k vekslákům a pasákům chápeme, ale co je špatného na osobních řidičích?

"V kódované řeči jsme říkali penězům králíci. Občas jsem králíka doktorce Pancové přinesla. Můj muž je totiž chovatel," podnikatelka Ivana Salačová o jinotajích v kauze Davida Ratha a spol.

Po kapřících teď frčí králíci...

"Máme to z tašek, které jsme zvyklé desetiletí tahat," osmašedesátiletá Zdena pro deník Právo okomentovala výsledek dlouhodobého evropského projektu SHARE, podle kterého mají Češky starší 50 let nejsilnější stisk ruky v Evropě.

Českým mužům třikrát fuj! O to více, že co se síly stisku ruky týče, jsou v Evropě až sedmí!

"Ne, tu nechcete vidět, ta stojí příliš moc. Vy chcete vidět tyto..." reakce prodavačky švýcarského butiku na zájem jedné z nejbohatších žen světa Oprah Winfreyové o kabelku za 35 tisíc švýcarských franků.

Tipujeme, že nošením obdobných zavazadel by se české ženy do čela evropského žebříčku nikdy nepropracovaly.

"Své chyby nechceme vidět, a proto se z nich dokážeme jen těžko poučit. Mnohem snadnější je učit se z cizích

chyb. Obvykle nám nic nebrání hodnotit druhé zcela nekompromisně," Dalibor Dědek, šéf a majitel firmy Jablotron.
Ano, co se druhých týče, polehčujících okolností shledáváme pouze s nejvyššími obtížemi.

"Máte pravdu, že budeme soupeřit se SPOZ o volební hlasy, u obou stran si ale umím představit, že po volbách budeme partneři, kteří mohou spolupracovat při správě České republiky," místopředseda ČSSD Michal Hašek.

To zní velmi pravděpodobně. Obzvláště po zkušenosti ze společného vládnutí ODS a TOP 09.

"Trávník, to je příroda zbavená sexu a smrti," z eseje Proč sekat, bible antitrávníkového hnutí USA.

Někteří lidé ale mají starosti, co?

Související