Jsou lidé, kteří mají dar inspirovat své okolí. Ovšem fotit s nimi třeba obálku pro časopis může být dobrodružné. Posuďte sami – než se v novém čísle Ekonomu začtete do profilů 25 inspirativních Čechů a Češek, nabízím trojici nahlédnutí do redakčního zákulisí.

 

Inspirativní ekonom Tomáš Sedláček na žádost o nalezení vhodného termínu pro focení obálky reaguje, že je ve Skotsku, ale že ve čtvrtek a v pátek bude určitě v Praze. Poté upřesňuje, že dorazí v pátek v poledne. Autor jeho profilu, reklamní guru Eduard Kauba, nemá s termínem problém. Sedláček slibuje, že přijede na kole v barevném triku, což je důležité pro kompozici obálky. Dvě hodiny před focením se omlouvá, že bude mít 30 minut zpoždění.

 

Kauba si zapisuje nový termín. Ve 12.30 doráží Kauba. Sám. O dalších 20 minut později přijíždí Sedláček. V šedém triku. Jelikož jsou ale oba pánové rození šoumeni, v pátečním odpoledni baví i kolegy z ostatních redakcí – HN, Respektu, MaM. A triko nazeleno nakonec barví v počítači grafik. (Video z focení můžete zhlédnout zde, případně ve vydání pro iPad.)

 

Radek Špicar na e-mail, zda by napsal profil Martina Jahna, nejvýše postaveného Čecha v automobilovém průmyslu, odpovídá promptně: „Well, dokdy?“ Když ho posléze žádáme, zda by se nechal s Martinem Jahnem vyfotit, přesvědčuje ho, aby speciálně kvůli této jediné fotce přijel z Německa „na otočku“ do Prahy.

 

Když si chcete domluvit schůzku u piva s analytikem a autorem pravidelné stránky MICHLiq Alešem Michlem, stačí se zeptat „Kdy?“ Odpověď na otázku „Kde?“ je v 99 procentech případů naprosto totožná: „Lokál v Dlouhé.“ Sice k jeho oblíbeným restauracím v centru Prahy přibyl Lokál v Míšeňské, ale jak ostatně napovídá název, jedná se opět o podnik spadající do sítě restauratéra Tomáše Karpíška. Lepšího autora Karpíškova profilu než štamgasta Aleše Michla jsme mohli jen stěží najít.

 

Čtení plné inspirace přeje

Aleš Vojíř, zástupce šéfredaktora

 

P. S.: Příští číslo Ekonomu najdete ve schránkách a u dobrých prodejců 15. srpna.

 

obalka ekonom 312013
Související