"Rindfleischetikettierungsüberwachungs-aufgabenübertragungsgesetz". Slovo o 63 písmenech označující "zákon o přenosu povinností při kontrole označování hovězího masa" bylo donedávna nejdelším slovem v němčině. Vzniklo v roce 1999, když Evropská unie vydala nařízení, že by se hovězí maso mělo kontrolovat a označovat. Parlament spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko příslušný zákon zrušil, a slovo už tak ztratilo smysl.

Johann Wolfgang von Goethe se může přestat obracet v hrobě.

 

"Já reaguju na své vnitřní pocity, a ty mi v této chvíli nedovolují to úplně udělat. Když se na to naladím, cítím určité stažení. Rád bych tyto pocity respektoval," uhlobaron a vyznavač buddhismu Antonín Koláček na dotaz švýcarského soudu, zda bude podle svého nejlepšího svědomí odpovídat na jeho otázky.

Zcela chápeme. Obdobné stažení jsme pociťovali vždy, když jsme si ze školy nesli pětku v žákovské knížce.

 

"Musíte tady v Japonsku vědět, že v Evropě je po krizi," francouzský prezident François Hollande při návštěvě Tokia.

Až potkáte nějakého Japonce, neberte mu prosím tuhle sladkou francouzskou iluzi!

 

"Sukně má odpovídat věku a tělesné konstrukci, přičemž by měla skrývat případné nedostatky postavy," z dress codu ruského ropného gigantu Rosněfť.

Dámy, bez silně vyvinutého smyslu pro sebereflexi nemáte v Rosněfti zjevně šanci.

 

"Členy kurie jsou svatí lidé, opravdu svatí lidé. Ale existuje tu i korupční proud, to je pravda. Občas je zmiňována gayská lobby, a to je také pravda, existuje," papež František na setkání s latinskoamerickými duchovními.

Je úlevné zjistit, že přes všechnu zdůrazňovanou výlučnost to ve Vatikánu funguje úplně stejně jako v jiných korporacích.

 

"A co čekali? Že před nimi padneme na kolena?" turecký premiér Recep Tayyip Erdogan poté, co policie zaútočila na demonstranty protestující proti jeho vládě.

Pro začátek by možná stačilo nemlátit odpůrce pendrekem po hlavě.

 

"Příčinou pozitivního trendu je především cílená koncentrace správců daně na daňové subjekty, u kterých existuje zvýšené riziko nesprávného vykázání daňové povinnosti," mluvčí Generálního finančního ředitelství Petra Homolová o razantním zvýšení daňových doměrek.

Otázkou zůstává, proč se až donedávna správce daně zaměřoval na ty, u nichž toto riziko neexistovalo.

 

"Chytré telefony z nás dělají otroky: Koukáme na ně každých šest minut, 150krát denně!" zpráva z webu Abcnews.com.

Lidstvo evidentně potřebuje informační detox.

 

"Nemáte velkou cenu," Dave Morgan, zakladatel jedné z prvních firem využívajících surfování na internetu k cílení reklamy, v reakci na zjištění, že za základní informace o vás firmy platí 0,0005 dolaru na osobu a za ty hodnotnější - včetně příjmů a dřívějších nákupů - 0,001 dolaru.

Ano, prach jsme a v prach se obrátíme!

 

"Pohlavním hormonům doba rozhodně nepřeje," endokrinolog Luboslav Stárka.

A čemu ano?

 

"Budeme si muset vychovat děti tak, aby si vědomosti hledaly samy. Starší děti tohle neumějí, na počítači si místo fyziky nebo chemie zadávají Facebook, čekají, že jim budou informace naservírovány. Děti, které vyrostou na projektovém vyučování a tabletech, už budou mít jiné návyky," ředitel říčanské základní školy Daniel Kohout o projektu digitálních učebnic.

Svatá prostoto!

Související