"Potýkáme se teď s hrozbou jménem Twitter. Dají se tam najít největší lži. Pro mě jsou sociální média největším prokletím společnosti," turecký premiér Recep Tayyip Erdogan tváří v tvář pouličním protestům proti své vládě.

Staré známé pravidlo: Kdo netweetuje s námi, tweetuje proti nám!

 

"Po krachu Sazky se projevilo Haškovo propojení s mafiánskou strukturou Aleše Hušáka," předseda České unie sportu Miroslav Jansta na adresu bývalého reprezentanta, trenéra a nejvyššího muže českého fotbalu Ivana Haška.

Je skvělou zprávou, že se za očistu veřejného prostoru berou ti nejčistší z čistých. A že to stejně jako za zlatých grossovsko-paroubkovsko-tvrdíkovských časů myslí upřímně.

 

"Bude lepší, když budeme s vyšetřovateli žít v různých zemích," vzkázal do Moskvy z pařížského "výletu" rektor prestižní ruské ekonomické školy REŠ Sergej Guriev. V Rusku ho úřady prošetřují v rámci tažení proti opozici.

Pokud chce pan rektor žít v jiné zemi než vyšetřovatelé delší dobu, doporučujeme nenavštěvovat Prahu. Cestě do Ruska pak mnohdy nezabrání ani cisterna z Letiště Václava Havla.

 

"Nechci žít ve světě, kde vše, co řeknu, je nahráváno," devětadvacetiletý Edward Snowden, který prozradil sledování internetu americkou tajnou službou.

Špatná doba a špatné místo, hochu!

 

"Mohou doslova sledovat vaše myšlenky, zatímco je píšete," výpověď zpravodajského důstojníka listu The Washington Post.

Dělat analytika pro americké tajné služby musí být skutečné peklo!

 

"Yes we scan!"

Hlas internetového lidu v reakci na špehování internetu.

 

"Pražské Charitě se přihlásilo 80 dobrovolníků, do zoo devět tisíc!" novinový titulek z dob řádění velké vody.

Rozlišit podstatné od nicotného - v tom Češi nikdy příliš nevynikali.

 

"Věřím, že byznys se dá založit na tom, aby lidem pomáhal, a přitom na něm šlo dobře vydělat," Roman Nováček, zakladatel webového srovnávače Tarifomat.

Historicky tyhle byznysy vynášely vždy nejvíce. Ale klidně nechme mládí znovu objevovat objevené.

" Mrzí mě, jak málo stačí, aby se člověk v této zemi ,stal hrdinou'," rektor Jihočeské univerzity Libor Grubhoffer, který odmítl jet na předávání nových profesorských dekretů Milošem Zemanem.

Padouch, nebo hrdina - my jsme jedna rodina!

 

"Komáři nehledají oběti náhodně, nejvíce je lákají nervózní sportovci," novinový titulek.

Naše popovodňová rada tedy zní: To chce klid!

 

"Nejtypičtější obětí ekonomického zpomalení je člověk, kterému je 45 let, má téměř 20 let praxe, a protože byl dobrý, tak se dostal až na nějakou vyšší regionální pozici. A to byla ta manažerská vrstva, která padla nejčastěji za oběť zeštíhlení," headhunter Jan Bubeník.

A sakra!

Související