Bruegel - Think Tank‏
@Bruegel_org

„Nová dohoda o Kypru je vítězstvím zdravého rozumu“ komenuje Zsolt Darvas z vlivného bruselského think-tanku Bruegel. K podobně nadšenému závěru je potřeba v současné atmosféře dost odvahy. Právě kvůli ní se ocitá maďarský Evropan na prvním místě výběru.

 

Nigel Farage
@Nigel_Farage

„Byli jste varováni: krádež je nový prostředek k zachování eura,“ Nigel Farage, lídr UKIP, strany britských euroskeptiků, si naopak o dohodě o Kypru nedělá velké iluze. Jeho postoj mu přináší politické body, existuje ale podezření, že k eurozóně neměl vřelý vztah ani před kyperskou krizí.

 

John Fingleton
@JohnFingleton1 21h

„Dá se předpokládat, že ti, kteří argumentují pro rozpad eura, by souhlasili s tím, že Londýn by měl mít vlastní měnu,“ tweetoval John Fingleton, bývalý šéf britského regulátora trhu Office of Fair Trading. A proč by Londýn neměl mít vlastní měnu?

 

 

Carl Bildt
‏@carlbildt

„Bylo mi řečeno, že turismus v Řecku čeká velmi dobrý rok, očekává se asi 17 milionů návštěvníků. Dobré i pro ekonomiku,“ zní postřeh švédského ministra zahraničí Carla Bildta před návštěvou Atén. Z kyperského pohledu jistě nic nepotěší víc, než slyšet, že sousedovu hořící koudel už někdo uhasil a daří se mu líp.

 

 

V době překotných událostí a obav o stav ekonomiky a měny obrací miliardář Richard Branson pozornost k významnějším hodnotám, konkrétně k hodnotám rodinným.


Richard Branson
‏@richardbranson

„Tweetujte fotku vás a vaší mamky a oba dostanete šanci zajít se mnou na čaj ,“ láká majitel společnosti Virgin v rámci iniciativy s názvem „nezapomínejte na svou mámu“. Zjevně mimořádná příležitost, jen těžko říct k čemu přesně. Domluva na společném výletu do vesmíru, které chce Branson pořádat, to asi nebude.

Související